Yükselen burcunu keşfet!

Yükselen burcunu keşfet!

06 Ocak 2012

Yükselen burcunun kişiliğini nasıl etkilediğini öğrenmek ister misin? Haydi önce Astroloji anasayfamızdan doğduğun yılı girerek yükselen burcunu öğren. Sonra da burcunun kişiliğin üzerindeki etkilerini oku.

YÜKSELENİN KOÇ'SA
Eğer Koç burcu yükselenine sahipsen çabuk heveslenen ve çabuk sıkılan bir yapıya sahipsin demektir. Bağımsızlığına çok düşkünsün ve kısıtlanmaktan hiç hoşlanmıyorsun. Hırslısın ve daima başarılı olmak için çaba sarf ediyorsun. Entelektüelsin. Neşeli ve cana yakın yapınla herkesin dikkatini çekiyorsun. İkili ilişkilerinde karşı tarafla hemen diyalog kurabiliyorsun.

Güçlerin: Adalet duygun çok gelişmiş. Haksızlığa tahammülün yok. Cömertsin.

Zayıflıkların: Kısa sürede ilgini kaybediyorsun. Biraz kendini beğenmiş ve bencilsin. Bazen de ukala olabiliyorsun.

Flört silahın: Dürüstlük ve açık sözlülük en büyük silahın. Birinden hoşlandığın zaman gidip ona bu duygularını anlatmakta hiç zorluk yaşamıyorsun.

Öneri: Kolay öfkeleniyorsun ve çabuk yatışıyorsun ama işte o öfkeli olduğun dönemlerde etrafındakileri kırıyorsun. Böyle durumlarda bir şey söylemeden önce içinden 10'a kadar saymalısın.


YÜKSELENİN BOĞA'YSA
Yükselen burcun boğaysa bu sana sakin ve huzurlu bir yapı verir. Güzelliklere ve lükse düşkünsün. Boş vakitlerini genelde hep evde geçirdiğin için evinde hep rahat etmek istiyorsun. İyimser bir yapıya sahipsin.

Güçlerin: Dostlarına çok önem veriyor ve onlar için hiçbir fedakarlıktan çekinmiyorsun. Duygusal olarak çok dengeli bir insansın.

Zayıflıkların: İnatçısın, maddiyata çok önem veriyorsun, her zaman kendini güvene almak istiyorsun.

Flört silahın: Sevdiğin kişiye hemen bağlanıyorsun. Sevgiye çok önem veriyorsun. Koruma içgüdün çok gelişmiş olduğu için sevdiğin insanı her türlü kötülükten korumaya çalışıyorsun. Bu da karşı tarafa güven aşılıyor.

Öneri: Kolay kolay sinirlenmiyorsun ama sinirlendiğin zaman seni yatıştırmak çok zor oluyor. Çünkü tepkilerini biriktirerek gösteriyorsun. Olay anında tepkini dile getirirsen, patlamaların da bu kadar şiddetli olmaz.

YÜKSELENİN İKİZLER'SE
İkizler yükseleni sana sosyalleşme gücü veriyor. Bu yüzden değişik insanlarla arkadaşlık etmekten çok hoşlanıyorsun. Her zaman farklı fikirlere sahipsin ve kavrama kabiliyetin oldukça güçlü. Çok yönlüsün ve hiçbir zaman sabit fikirli biri olmadın.

Güçlerin: Zeki, neşeli ve hareketlisin. Mizah anlayışın çok gelişmiş. Eğlenceli bir arkadaşsın.

Zayıflıkların: Olumsuz olaylardan çok çabuk etkileniyorsun. Biraz da uçarı bir tipsin.

Flört silahın: Duygu ve düşüncelerini net ve akılcı bir dille ifade edebildiğin için ikili ilişkilerinde hiçbir zaman iletişim sorunu yaşamıyorsun. Ayrıca erkekleri güldürebildiğin için seninle birlikte olmaya bayılıyorlar.

Öneri: Bazen incinme korkun yüzünden duygusal anlamda hoşlandığın insanlarla arana mesafe koyuyorsun. Bu sorununu iletişim yeteneğini kullanarak yenebilirsin.

YÜKSELENİN YENGEÇ'SE
Ailene, yakınlarına ve dostlarına çok düşkünsün. Evine, evle ilgili faaliyetlere bayılıyorsun. İnsanlara karşı iyisin ve her zaman yapıcısın. Aldatılmayı asla kabullenemiyorsun ve sana kötülük yapan birini kolay kolay affedemiyorsun.

Güçlerin: Para konusunda dikkatlisin, tasarrufu seviyorsun ama aynı zamanda da cömertsin. Bu dengeyi çok iyi koruyorsun. Enerjik ve sempatiksin.

Zayıflıkların: Kuşkucusun ve insanlara kolay kolay güvenemiyorsun. Ufak tefek sorunları çok büyük problemler haline getiriyorsun.

Flört silahın: Çok derin duygulara sahipsin ve romantiksin.

Öneri: Çoğu zaman yanlış anlaşıldığını düşündüğün durumlarla karşı karşıya kalıyorsun çünkü duygularını rahat ifade edemiyorsun. Çevrene karşı biraz daha açık olabilirsen, bu sorunundan kurtulabilirsin.


YÜKSELENİN ASLAN'SA
Kendini kanıtlayabilmek ve şov yapmak senin en büyük tutkun. Kendini sürekli kırmızı halı üzerinde yürüyormuş gibi hissediyorsun. Dikkat çekmeye bayılıyorsun. Ama aynı zamanda sıcakkanlı ve cömertsin. Kendinden her zaman eminsin.

Güçlerin: Güvenilir ve cesursun. Dinamik ve enerjiksin. İyi niyetlisin. Dostlarına aşırı derecede düşkünsün. Konuşkansın ama boş konuşmayı hiç sevmiyorsun. Tuttuğunu koparıyorsun. Acıma ve merhamet duygun da çok gelişmiş, yardımsever birisin.

Zayıflıkların: Gururlusun ve duyguların okşanmadığında hemen rahatsızlık çıkarıyorsun. Hırslısın. Çok kolay öfkeleniyorsun fakat öfken çabuk sönüyor.

Flört silahın: Sadık ve tutkulusun. Sevgiye ve saygıya çok önem veriyorsun. Kendine olan güvenin sayesinde karşındakini kolayca etkiliyorsun.

Öneri: Her zaman ilgi odağı olamayabilirsin. Bazen de geri planda kalmanın ve etrafta olup bitenleri izlemenin tadına varmalısın.

YÜKSELENİN BAŞAK'SA
Bakımlısın ve görünüşüne çok dikkat ediyorsun. Temizlik ve düzen senin için çok önemli. Çevrendeki insanlarla kolay iletişim kuruyorsun. Dostlarına çok düşkünsün ve kolay kolay hiçbirinin kalbini kırmıyorsun. Eğlenceli bir yapıya sahipsin. Her zaman iyi niyetlisin.

Güçlerin: Zeki ve pratiksin. Detaycısın ve olayları çok iyi analiz ediyorsun. Adalet duygun çok gelişmiş, haksızlığa tahammülün yok ve çok dürüst birisin.

Zayıflıkların: Eleştirel yapın başını sürekli derde sokuyor ve yanlış anlaşılmana sebep oluyor. Çünkü özünde iyi birisin. Maddiyata önem veriyorsun ve zevklerin için para harcıyorsun.

Flört silahın: Hoş ve çekicisin işte bu yüzden hiç çabalamasan da girdiğin her ortamda dikkat çekiyorsun. Güvenilir yapın karşı cinsi çok cezp ediyor.

Öneri: Herkesi eleştirdiğin gibi bazen kendini de acımasızca eleştiriyorsun ve kendine de bazen haksızlık ediyorsun. Sen de bir insansın, hata yapabileceğini kabullenmelisin.

YÜKSELENİN TERAZİ'YSE
Zarif, adil ve hırslısın. Sevgiye ve güzelliğe çok önem veriyorsun. Estetiğe olan bu düşkünlüğün yüzünden de dış görünüşün konusunda hep kaygılar taşıyorsun. Bakımlısın ve kendinle ilgilenilmesinden çok hoşlanıyorsun. Neşeli, eğlenceli ve sosyal birisin.

Güçlerin: Duygusalsın ama bir o kadar da mantıklısın. Olaylar karşısında her zaman soğukkanlılığını koruyabiliyorsun. Seksisin, etkileyicisin ve çekicisin. Güvenilir ve dürüstsün. Sakin birisin ve hiçbir zaman tartışmalara girmiyorsun.

Zayıflıkların: Duygusal açıdan hassas ve kırılgansın. Lükse ve güzelliğe olan düşkünlüğün başını çoğu zaman derde sokabilir.

Flört silahın: Gerçekten aşık olduğunda yapmayacağın fedakarlık yok. Ayrıca karşı tarafın egosunu çok iyi okşayabiliyorsun bu da seni çekici yapıyor.

Öneri: Her zaman bir erkek arkadaşa ihtiyacın olmadığını bir sevgilin olmadan da mutlu olabileceğini bilmelisin.

YÜKSELENİN AKREP'SE
İddialı kişilik yapın ve cazibenle her zaman dikkat çekiyorsun. Ateşli, hırslı, güçlü ve tutkulusun. Aklına koyduğun bir şeyi mutlaka yapıyor ve asla pes etmiyorsun. Uğraştığın her konuda başarıyı yakalıyorsun. Sinirlendiğinde yanına yaklaşılmıyor ama normalde herkes senin kibar biri olduğunu biliyor.

Güçlerin: Sezgilerin çok güçlü. Analiz yeteneğin fazlasıyla gelişmiş. Güvenilirsin ama karşındakine güvenmen biraz zaman alıyor. Duygularını çok iyi gizliyorsun.

Zayıflıkların: Kıskançsın. Özellikle birini sevdiğin zaman kısıtlayıcı derecede kıskanç oluyorsun. Kincisin. Öfkelendiğin zaman çevrendekilere zarar verebiliyorsun.

Flört silahın: Tam bir gizem küpüsün bu da karşı tarafın seni çözmek için didinmesine sebep oluyor. Ama ona biraz ipucu vermelisin ki hep yanında kalsın.

Öneri: Bir amacın olduğunda o amaca ulaşmak için her yolun mubah olduğunu düşünüyorsun ama bazen insanları kırıyorsun. Daha dikkatli olmalısın, böyle yapmaya devam edersen, pek çok düşman edinebilirsin.


YÜKSELENİN YAY'SA
Genellikle güler yüzlü ve sevimlisin. Neşeli, hareketli, canlı, konuşkan ve iyi niyetlisin. Merhamet duygun çok gelişmiş. Cömertsin, hatta savurgan biri bile sayılabilirsin. Hırslı ve çalışkansın. Daima bir hedefin var ve bu hedefe ulaşmak için elinden gelen çabayı gösteriyorsun. Sana keyif veren hobilerin var ve bunlarla uğraşmaktan çok keyif alıyorsun.

Güçlerin: Birden çok konuya aynı anda ilgi duyabilir ve hepsinde de başarılı olabilirsin. Hareketli yapınla girdiğin ortamlarda her zaman dikkat çekersin. Dostlarına çok önem verirsin.

Zayıflıkların: Bağımsızlığına çok düşkünsün bu yüzden kısıtlandığında saldırgan olabiliyorsun. Bir şeylere ve birilerine bağlı olmaktan hep korkuyorsun.

Flört silahın: Arkadaşça tavırların, anlayışın ve ilgin onu çok etkiliyor. Sıcacık gülümsemen sayesinde onu sonsuza kadar kendine bağlayabilirsin.

Öneri: Bağımsız kişiliğin nedeniyle bazen karşı tarafın ne hissettiğini çözemiyorsun ve bencil biri olabiliyorsun. Çevrendekilerle empati kurmayı denemelisin.

YÜKSELENİN OĞLAK'SA
Zeki, pratik, sabırlı ve gözlemcisin. Olayları çok iyi bir şekilde analiz ediyor sebep sonuç ilişkilerini mantığın sayesinde hemen kurabiliyorsun. Kuşkucusun, insanlara kolay kolay güvenmiyorsun. İşle ilgili konularda da hırslısın ve başarılısın.

Güçlerin: Hafızan çok güçlü bu sayede hiçbir detayı kolay kolay unutmuyorsun. Değer verdiğin şeyleri el üstünde tutuyorsun. Tutumlusun ve tasarrufu seviyorsun. Zarif ve ağırbaşlısın. Yardımseversin.

Zayıflıkların: Kötümsersin, bazen aşırı duygusal olabiliyorsun.

Flört silahın: Fedakarsın ve özverilisin. Ayrıca erkekler seni gerçekten seksi buluyor, haberin olsun.

Öneri: Birileri sana çok çekici göründüğünü veya bir işi iyi başardığını söylediğinde bu sözlerin altında bit yeniği aramaktan vazgeç. Onlara teşekkür et ve çok nazik olduklarını söyle yeter.

YÜKSELENİN KOVA'YSA
Değişik fikirler üretmekte üzerine yok, çünkü zeki birisin. Farklılığı seviyorsun ve aklını çok iyi kullanıyorsun. Heveslisin ve merak ettiğin konularda bilgi sahibi olmak için elinden geleni yapıyorsun. Tembellikten ve laubalilikten hiç hoşlanmıyorsun.

Güçlerin: Sevecensin, iyi niyetlisin ve insanlara kolayca güveniyorsun. Aynı zamanda güvenilirsin. Kendine vakit ayırmaktan çok keyif alıyorsun. Akıllı ve kültürlü olduğun için kendin gibi insanlarla arkadaşlık etmekten hoşlanıyorsun. Cömertsin ve paraya önem vermiyorsun. Özgür ruhlusun.

Zayıflıkların: İnatçısın, dediğim dediksin ve eleştirilmekten hiç hoşlanmıyorsun.

Flört silahın: Eksantrik bir insan olduğun için her zaman ilgi çekiyorsun. Giyim tarzın, gülüşün, yürüyüşün her şeyinle farklılığını ortaya koyuyor ve işte bu özelliklerinle onu etkiliyorsun.

Öneri: Bazen "soğuk nevale" durumuna geçiyor ve çevrendeki insanları etrafından uzaklaştırıyorsun. Durum böyle olunca, sorunlarınla baş başa kalıyorsun. Yakın arkadaşlarını içeri davet edebilirsin.

YÜKSELENİN BALIK'SA
Bulunduğun sosyal ortama hemen uyum sağlayabiliyorsun. Bir reflektör gibisin ve çevrendekilerin görmek istediğini onlara yansıtabiliyorsun. Sıkıntıya girmekten pek hoşlanmıyorsun. Rahatına düşkünsün, güzelliğe ve lükse önem veriyorsun.

Güçlerin: Sezgilerin güçlü, duygusal ve romantiksin. Küçük şeylerden mutlu olmayı başarabilirsin. Düş gücü çok gelişmiş bir hayalperestsin.

Zayıflıkların: Küçük şeylerden mutlu olduğun gibi yine küçük sorunlar yüzünden hemen mutsuz olabilirsin. Dalgın birisin ve bir konuya kolay kolay yoğunlaşamıyorsun. Bazen gerçek dünyadan kopuyor ve hayal dünyana sığınıyorsun. İşte o zaman çevrendekilerden kopuyorsun.

Flört silahın: Sevgiye ve aşka çok değer veriyorsun. Birini sevdiğin zaman tutkulu bir aşık ve sadık bir eş oluyorsun. Tam bir sevgi bağımlısısın, aşksız bir hayatı düşünemiyorsun. Tatlı ve masum görüntünle erkekleri cezp edebiliyorsun.

Öneri: Pek güçlü bir yapıya sahip değilsin. Arkadaş çevrende her zaman alttan alıyorsun. Tepkini ve kızgınlığını göstermediğin için onlar da seni çiğneyebileceklerini düşünüyorlar. Onların önünde dimdik durmayı öğrenmelisin.


Etiketler : burçlar, astroloji, Yükselen Burç

  • linkedin
  • myspace
  • digg it
  • del.icio.us

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan COSMO GİRL veya cosmogirl.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  • Grammy'nin en şık kadını hangisi?
  • oy ver
Başak